26.03.1972 - Polonia Bytom - Górnik Zabrze 0:4

Wersja z dnia 22:33, 15 sty 2012 autorstwa M (dyskusja | edycje) (korekta kategorii)

14. kolejka

26.03.1972 - Polonia Bytom - Górnik Zabrze 0:4 (0:1)

Gorgoń '26, Banaś '62,'78,'86

Ligowa premiera wiosny przyciągnęła na stadion w Bytomiu 25 tys. widzów. Słabo spisująca się jesienią Polonia nie przeszła w trakcie zimowej przerwy metamorfozy. Poloniści w starciu z Górnikiem dotrzymywali kroku mistrzom jedynie do 26. minuty. Wtedy właśnie bramkę głową po stałym fragmencie gry zdobył Gorgoń. Druga odsłona był to indywidualny popis Banasia - skrzydłowy zabrzan uzyskał klasycznego hat-tricka i pogrążył gospodarzy. Warto podkreślić, że zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Bramkarz polonistów - Skromny, jeszcze trzykrotnie wyciągał piłkę z bramki, sędzia za każdym razem dopatrywał się pozycji spalonej. W meczu na szczycie Ruch pokonał Zagłębie, co skutkowało awansem zabrzan na pozycję wicelidera tabeli.