'''5. kolejka'''

'''04.09.1968 - Górnik Zabrze - Zagłębie Wałbrzych 0:0 (0:0)'''
+
'''04.09.1968 - Górnik Zabrze - Zagłębie Wałbrzych 0:0'''

Po tym meczu mówiono, że Górnik po raz pierwszy w tym sezonie rozczarował. Wałbrzyszanie sensacyjny remis zawdzięczają wielkiej ambicji. Górnicy za to, raz po raz razili nieskutecznością. Już w 4. minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał [[Erwin Wilczek|Wilczek]], który zanotował swój 201. mecz w barwach Górnika! Po 15 minutach, po błędach Zagłębia, Górnik mógł spokojnie prowadzić 3:0. Po 20. minutach Górnik nie przyspieszył gry, a wręcz przeciwnie notorycznie ją zwalniał. Zamiast unikać krótkich podań zabrzanie wymieniali je z uporem maniaka. Niewykorzystane sytuacje i tym razem się zemściły: Zagłębie stawiało coraz bardziej zacięty opór i tak zostało już do końca tego spotkania.

Wersja z 11:59, 12 kwi 2011

5. kolejka

04.09.1968 - Górnik Zabrze - Zagłębie Wałbrzych 0:0

Po tym meczu mówiono, że Górnik po raz pierwszy w tym sezonie rozczarował. Wałbrzyszanie sensacyjny remis zawdzięczają wielkiej ambicji. Górnicy za to, raz po raz razili nieskutecznością. Już w 4. minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Wilczek, który zanotował swój 201. mecz w barwach Górnika! Po 15 minutach, po błędach Zagłębia, Górnik mógł spokojnie prowadzić 3:0. Po 20. minutach Górnik nie przyspieszył gry, a wręcz przeciwnie notorycznie ją zwalniał. Zamiast unikać krótkich podań zabrzanie wymieniali je z uporem maniaka. Niewykorzystane sytuacje i tym razem się zemściły: Zagłębie stawiało coraz bardziej zacięty opór i tak zostało już do końca tego spotkania.