WikiGórnik:Prawa autorskie

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tworząc encyklopedię WikiGórnik, staramy się, aby materiały nie łamały praw autorskich. Wszystkich dodających nowe treści prosimy o to samo:

  • Nie przepisuj słowo w słowo tekstów z książek, gazet czy stron internetowych. Możesz skorzystać z informacji takich jak data czy wynik, ale własnymi słowami opisać resztę.
  • Możesz skorzystać z materiałów, do których wygasły prawa autorskie lub otrzymałeś zgodę ich autora (w tym wypadku dołącz zgodę autora do artykułu). Pamiętaj, że prawo autorskie przestaje obowiązywać po 70 latach od śmierci autora, jeżeli twórca nie jest znany, również po 70 latach od daty pierwszego wydania utworu, natomiast, jeżeli utwór nie został rozpowszechniony, prawo autorskie przestaje obowiązywać 70 lat od daty jego powstania.
  • Dopisz pod artykułem źródła, na podstawie którego napisałeś artykuł. Najlepiej w taki sposób:
== Źródło ==

nazwa źródła
  • Możesz również opierać się na cytatach. Każdy opatrz przypisem ze źródłem. Cytaty ponadto pisz kursywą.Tutaj znajdziesz więcej informacji o tworzeniu przypisów.

Natomiast w sytuacji, gdy uznasz, że któryś artykuł narusza prawa autorskie, skontaktuj się z redakcją w celu wyjaśnienia wątpliwości.