28.09.1980 - Motor Lublin - Górnik Zabrze 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzył nową stronę „'''7. kolejka''' '''28.09.1980. Motor Lublin - Górnik Zabrze 3:0 (0:0)''' Ponad dwa tygodnie przerwy nie przyniosły rozwiązania w kwestii fatalnej formy Górnika. ...”)

Linia 3: Linia 3:

'''28.09.1980. Motor Lublin - Górnik Zabrze 3:0 (0:0)'''

Ponad dwa tygodnie przerwy nie przyniosły rozwiązania w kwestii fatalnej formy Górnika. Także drugi ligowy beniaminek, lubelski Motor, zainkasował na Zabrzanach komplet punktów. Tuż po rozpoczęciu spotkania gospodarze objęli prowadzenie - w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki Przybyła. Taktyka Lublinian, polegająca na wyłączeniu z gry najlepszych w ofensywie Górnika Brzezińskiego i Pałasza, przyniosła wymierne efekty. Dość powiedzieć, że dogodne sytuacje zabrzan były bardzo nieliczne. Motor tymczasem nie zwalniał tempa - kolejne dwie bramki padły łupem pomocnika Walczaka. Po 7. kolejkach jedenasta lokata w tabeli, z przewagą jedynie trzech punktów nad znajdującymi się w strefie spadkowej ekipami opolskiej Odry i Sląska.
+
Ponad dwa tygodnie przerwy nie przyniosły rozwiązania w kwestii fatalnej formy Górnika. Także drugi ligowy beniaminek, lubelski Motor, zainkasował na zabrzanach komplet punktów. Tuż po rozpoczęciu spotkania gospodarze objęli prowadzenie - w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki Przybyła. Taktyka lublinian, polegająca na wyłączeniu z gry najlepszych w ofensywie Górnika [[Leszek Brzeziński|Brzezińskiego]] i [[Andrzej Pałasz|Pałasza]], przyniosła wymierne efekty. Dość powiedzieć, że dogodne sytuacje zabrzan były bardzo nieliczne. Motor tymczasem nie zwalniał tempa - kolejne dwie bramki padły łupem pomocnika Walczaka.
 +

+
Po 7. kolejkach jedenasta lokata w tabeli, z przewagą jedynie trzech punktów nad znajdującymi się w strefie spadkowej ekipami opolskiej Odry i Sląska, należała do Górnika.

Wersja z 20:35, 12 kwi 2011

7. kolejka

28.09.1980. Motor Lublin - Górnik Zabrze 3:0 (0:0)

Ponad dwa tygodnie przerwy nie przyniosły rozwiązania w kwestii fatalnej formy Górnika. Także drugi ligowy beniaminek, lubelski Motor, zainkasował na zabrzanach komplet punktów. Tuż po rozpoczęciu spotkania gospodarze objęli prowadzenie - w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki Przybyła. Taktyka lublinian, polegająca na wyłączeniu z gry najlepszych w ofensywie Górnika Brzezińskiego i Pałasza, przyniosła wymierne efekty. Dość powiedzieć, że dogodne sytuacje zabrzan były bardzo nieliczne. Motor tymczasem nie zwalniał tempa - kolejne dwie bramki padły łupem pomocnika Walczaka.