Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 137: Linia 137:
 
'''20.06.2011 - porada językowa'''
 
'''20.06.2011 - porada językowa'''
  
W prasie sportowej można znaleźć prawdziwą dowolność w pisaniu nazw. Po zasięgnięciu porady językowej u prof. Jana Miodka, polecamy pisać Górnik - górnicy, z małej litery, nie w cudzysłowie. Odnosi się to do wszystkich klubów. Jako, że ja - Asia, głównie zajmuję się teraz historią derbów Górnika z Ruchem (wstawię wszystko po obronie, czyli we wrześniu :D) dowiedziałam się też, że piszemy: wielkie derby Śląska.  
+
W prasie sportowej można znaleźć prawdziwą dowolność w pisaniu nazw. Po zasięgnięciu porady językowej u prof. Jana Miodka, polecamy pisać Górnik - górnicy, z małej litery, nie w cudzysłowie. Odnosi się to do wszystkich klubów. Jako, że ja - Asia, głównie zajmuję się teraz historią derbów Górnika z Ruchem, dowiedziałam się też, że piszemy: wielkie derby Śląska.  
  
 
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim tym, którzy tutaj tak dzielnie, codziennie pracują :)
 
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim tym, którzy tutaj tak dzielnie, codziennie pracują :)

Wersja z 20:45, 5 paź 2011

__NOTITLE__

14 grudnia 1948 roku nastąpiło połączenie klubów sportowych Concordii, Zjednoczenia, Pogoni i Skry, przyjmujących wspólną nazwę Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. Tym samym powstał "najsilniejszy liczebnie i organizacyjnie klub sportowy w Polsce, liczący 12 sekcji, kilka tysięcy członków czynnych i wspierających, dysponujący wszystkimi urządzeniami sportowymi łącznie z pięknym miejskim stadionem".


Narodziła się legenda, której poświęcone zostaną strony tej encyklopedii...

Bieżące wydarzenia


20.06.2011 - porada językowa

W prasie sportowej można znaleźć prawdziwą dowolność w pisaniu nazw. Po zasięgnięciu porady językowej u prof. Jana Miodka, polecamy pisać Górnik - górnicy, z małej litery, nie w cudzysłowie. Odnosi się to do wszystkich klubów. Jako, że ja - Asia, głównie zajmuję się teraz historią derbów Górnika z Ruchem, dowiedziałam się też, że piszemy: wielkie derby Śląska.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim tym, którzy tutaj tak dzielnie, codziennie pracują :)

27.05.2011 - Miesiąc prac na „WikiGórnik”!

Dziś mija miesiąc odkąd pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze „WikiGórnik” została udostępniona dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski.

27. kwietnia, w trakcie „Drugiego śniadania z Górnikiem” koordynator projektu z ramienia klubu, p. Jerzy Mucha oraz redaktorzy „WikiGórnik” oficjalnie zaprezentowali nowy serwis. Początkowo na stronie nie znajdowało się może zbyt wiele informacji. Przez ostatni miesiąc wiele się jednak zmieniło. Oczywiście, na plus.

Na dzień dzisiejszy stronę „WikiGórnik” odwiedziło 13 tys. internautów. Z kolei w serwisie zalogowało się niespełna 50 użytkowników. Na szczególne podziękowania za ogromny wkład pracy zasłużyła trójka wikipedystów. Użytkownicy Gg, Hew oraz Statystyk otrzymali już status redaktora – weryfikatora. Kolejką trójkę: użytkowników M, Pavel oraz Matrix chcielibyśmy zaprosić do współpracy, dlatego prosimy o kontakt z redakcją „WikiGórnik”.

Jakie informacje, materiały zostały dodane w encyklopedii? Pojawiło się wiele statystyk podsumowujących rozgrywki ligowe, w europejskich pucharach czy pucharach ligi, opisane zostały dwa zagraniczne tournée, powoli tworzy się lista spotkań towarzyskich rozegranych z drużynami krajowymi i zagranicznymi. Rozwija się również kategoria „Piłkarze”, opisanych zostało już 411 zawodników, którzy zagrali w barwach Górnika Zabrze. Kształtuje się też temat zaprzyjaźnionych klubów i frekwencji na meczach górników.

Dodano również niezliczoną ilość biletów ze spotkań Górnika ( począwszy od lat 80-tych) oraz programów meczowych ( z różnych lat). Niewiele brakuje, aby w „WikiGórnik” pojawiły się wszystkie programy ze spotkań Górnika w europejskich pucharach!

Nie lada gratką, ale i wymagającymi wiele czasu i precyzji informacjami są przygotowane przez jednego z użytkowników statystyki. Niezwykle ciekawy jest temat jubileuszy oraz bilanse spotkań z poszczególnymi rywalami.

Prawie 300 fanów ma natomiast profil „WikiGórnik” na facebook’u. Cieszy nas więc ogromnie, że projekt został doceniony i kibice „trójkolorowych” poświęcają swój czas, by tworzyć górniczą encyklopedię.

Teraz, kiedy ligowy sezon powoli się kończy, a Górnik zagra w niedzielę ostatni mecz z Widzewem Łódź, zapraszamy kolejnych pasjonatów, kolekcjonerów do współpracy. Zamiast cotygodniowych emocji piłkarskich, jakie fundowali nam piłkarze, może powspominacie wielkie chwile w wykonaniu zabrzan, sięgniecie do swych albumów, szuflad i przyłączycie się do prac? Zapraszamy!

28.04.2011 - Prosimy pamiętać, aby po dodaniu treści, wstawić w artykule ==Źródło== i wpisać skąd pochodzą informacje. Dodatkowo prosimy dopisać źródło do bibliografii.

28.04.2011 - W przypadku dodawania biletów ze spotkań w Pucharze Polski, w "Zobacz też" wprosimy wprowadzać link do opisu tej edycji w Pucharze Polski, a nie sezonu ligowego. To samo dotyczy spotkań w europejskich pucharach (link do edycji pucharu) i w pucharach ligi (link do edycji pucharu ligi). Natomiast w opisie danego sezonu ligowego, edycji PP, pucharów europejskich, pucharów ligi prosimy wklejać w "Zobacz też" linki do biletów. Podobnie postępujemy w przypadku programów. Zaoszczędzi to nam pracy przy zatwierdzaniu zmian! Dziękujemy!

27.04.2011 - Prośba!

Cieszymy się niezmiernie, że już pierwszego dnia dodawane są materiały na WikiGórnik. Pojawiło się już kilka biletów - prosimy o wstawianie następnych według dokonanych przez nas zmian, tzn. w formie galerii biletów z całego sezonu, dodając w biletach link do opisów spotkań w danym sezonie oraz opisie sezonów link do biletów. Tak jak np. tutaj: Bilety ze spotkań ligowych w sezonie 2007/08. Dziękujemy!

PS Prosimy też o przeglądanie dyskusji na konkretnych stronach, to tam zazwyczaj zostawiamy komentarze, zalecenia dla edytorów!

27.04.2011 - Projekt "Kibice Górnika Zabrze"!

Pierwsza Encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze „WikiGórnik” już jest dostępna i każdy może zarejestrować się i dodawać nowe treści. Aby jednak usystematyzować wkład sympatyków 14-krotnego mistrza Polski w jej tworzenie, prace będą odbywały się na zasadzie projektów (szczególna praca nad jednym z działów).

Pierwszy z nich dotyczył będzie artykułów związanych z kibicami, a więc działu „Kibice Górnika Zabrze” i zaproponowanych przez autorów „WikiGórnik” podrozdziałów (oczywiście można dodać inne podrozdziały związane z tematem). Zachęcamy do dodawania informacji właśnie w tym dziale!

27.04.2011r. - Startuje WikiGórnik - pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze!

WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem ekstraklasy, po Cracovii, Wiśle Kraków i Lechu Poznań, który umieścił klubową encyklopedię na portalu internetowym. Czytaj więcej...