10.10.2011 - Nowa inicjatywa redakcji WikiGórnik: Różnice pomiędzy wersjami
(Utworzył nową stronę „'''WikiGórnik - systematycznie rozwijająca się encyklopedia i profil na facebooku - zaprasza kibiców zabrzańskich na blog, na którym pojawiać się będą arty...”) |
(Brak różnic)
|
Aktualna wersja na dzień 16:55, 9 kwi 2013
WikiGórnik - systematycznie rozwijająca się encyklopedia i profil na facebooku - zaprasza kibiców zabrzańskich na blog, na którym pojawiać się będą artykuły historyczne, wspomnienia czy relacje ze spotkań z legendami drużyny.
Pomysł zrodził się w trakcie prac nad encyklopedią. - Nie wszystko, co mamy do przekazania, a co związane jest z historią Górnika Zabrze, pasuje do konwencji encyklopedii WikiGórnik. Szukaliśmy więc miejsca, gdzie moglibyśmy publikować wspomnienia zawodników, trenerów i kibiców czy dzielić się wrażeniami ze spotkań z legendami zespołu... Na blogu zamierzamy prezentować również artykuły historyczne, które mogłyby zostać niezauważone w gąszczu informacji na WikiGórnik - tłumaczy redakcja portalu.
Autorzy liczą również na zaangażowanie kibiców: - Chcemy umożliwić sympatykom 14-krotnego mistrza dzielenie się swoimi wspomnieniami, chociażby na temat spotkań z zawodnikami, szczególnych meczy, czy wydarzeń na stadionie. Chętnie opublikujemy również ich zdjęcia. Może na otwarcie nowego stadionu uda się stworzyć taką księgę wspomnień...
Redakcja chętnie spotka się także z osobami, które uważają, że nie mają talentu do pisania i spisze to, czym chcieliby się podzielić z innymi. - Prosimy również o informacji o osobach, które mają wiele do powiedzenia, a które mogą nie zaglądać na nasze strony lub po prostu są zbyt skromne, by pochwalić się swoimi przeżyciami. Nie chcielibyśmy, aby tak wartościowe informacje nie zostały zachowane.
Na blogu pojawiać mają się również dłuższe artykuły historyczne, przedstawiające najciekawsze fragmenty dziejów klubu czy biografii zawodników. - Wierzymy, że wśród kibiców są również pasjonaci historii Górnika, którzy w trakcie poszerzania swojej wiedzy odkryli różne nieznane dotąd informacje i chcieliby je przedstawić. To też jest miejsce dla nich!
Blog można znaleźć pod adresem www.blog.wikigornik.pl. Pierwszy artykuł to relacja ze spotkania mistrzów Polski juniorów 1961 - piłkarzy Zrywu Chorzów, na którym to redakcja miała okazję spotkać legendy Górnika. - Jest też mała niespodzianka dla wszystkich fanów biało-niebiesko-czerwonych. Na stronie, w zakładce kontakt znajduje się formularz, przy pomocy którego można przesłać artykuł czy zgłosić jakiekolwiek pytania, wątpliwości i problemy.
Jednocześnie, korzystając z okazji, redakcja WikiGórnik pragnie bardzo, bardzo, bardzo mocno podziękować kilku niezwykle aktywnym użytkownikom, którzy odkąd tylko portal zaczął działać, systematycznie uzupełniają informacje i wprowadzają zmiany. - Naprawdę wykonują ogromną pracę, dzięki czemu encyklopedia ciągle się rozwija. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż dużo pozostaje do zrobienia, dlatego wszystkich sympatyków Górnika zapraszamy do wspierania działań WikiGórnik. - Każda pomoc jest bardzo potrzebna, dlatego zachęcamy do uzupełniania encyklopedii w wolnych chwilach.
Przypominamy też o profilu WikiGórnik na facebooku. Pod adresem http://www.facebook.com/WikiGornik można chociażby poznać historię wielkich derbów Śląska. - Odkąd tylko została podana data najbliższych derbów z Ruchem Chorzów, staramy się przedstawiać opisy derbów czy też prezentować różne ciekawostki związane z tymi spotkaniami.
Podsumowując, zapraszamy na: - stronę encyklopedii WikiGórnik - www.wikigornik.pl
- blog WikiGórnik - www.blog.wikigornik.pl
- profil WikiGórnik na facebooku - www.facebook.com/WikiGornik