27.04.2011 - Startuje WikiGórnik!: Różnice pomiędzy wersjami
(Utworzył nową stronę „'''WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Górnika Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem...”) |
(Brak różnic)
|
Aktualna wersja na dzień 17:53, 9 kwi 2013
WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Górnika Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem ekstraklasy, po Cracovii, Wiśle Kraków i Lechu Poznań, który umieścił klubową encyklopedię na portalu internetowym.
Mimo początkowych zapowiedzi, prace nad encyklopedią wymagają zaangażowania wielu osób. Aktualnie nad WikiGórnik pracuje troje wolontariuszy, ale teraz, kiedy serwis jest już dostępny dla wszystkich, liczymy na zaangażowanie kibiców i pasjonatów historii sportu. - Mamy nadzieję, że już wkrótce, dzięki pomocy wszystkich fanów biało-niebiesko-czerwonych podstawowa wersja WikiGórnik, jaka dziś się ukazała, stanie się najbogatszym źródłem wiedzy o zabrzańskim klubie - mówią obecni redaktorzy WikiGórnik.
Aby dołączyć do twórców WikiGórnik i dodawać nowe treści, wystarczy zarejestrować się w serwisie i zapoznać się informacjami dla edytorów.
Nie zmienia to faktu, że redakcja WikiGórnik nadal poszukuje współpracowników: - Przede wszystkim szukamy redaktorów, do opieki nad poszczególnymi działami serwisu, sprawdzania dodawanych treści pod względem merytorycznym i poprawności językowej. Wszystkie osoby, które czują się "mocne" w którejś z dziedzin związanych z Górnikiem (historia, kibice, sylwetki zawodników, trenerów, prezesów, drużyny młodzieżowe, itp.), albo znają dobrze oprogramowanie MediaWiki od strony technicznej i chcą poświęcić swój czas na rzecz klubu, prosimy o kontakt z redakcją WikiGórnik. Nasz adres e-mail to: redakcja@wikigornik.pl.
Poza treściami dodawanymi przez kibiców, redakcja będzie prowadziła prace nad WikiGórnik na zasadzie projektów. - Pierwszy z nich dotyczy działu "Kibice Górnika Zabrze", nad którym chcemy teraz szczególnie pracować. Zachęcamy więc do dodawania treści związanych właśnie z kibicami Górnika - zapowiadają autorzy WikiGórnik.
Tymczasem, na prośbę redakcji WikiGórnik, zapraszamy do polubienia profilu "WikiGórnik" na facebooku: - Na profilu będziemy na bieżąco informować o postępach prac na WikiGórnik, publikować różne ciekawostki historyczne o naszym klubie, przeprowadzać drobne konkursy i oczywiście czekać na wszystkie sugestie związane z działaniem encyklopedii - informuje redakcja WikiGórnik.
Portal WikiGórnik dostępny jest pod adresem www.wikigornik.pl.