Strona główna

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj
14 grudnia 1948 roku nastąpiło połączenie klubów sportowych Concordii, Zjednoczenia, Pogoni i Skry, przyjmujących wspólną nazwę Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. Tym samym powstał "najsilniejszy liczebnie i organizacyjnie klub sportowy w Polsce, liczący 12 sekcji, kilka tysięcy członków czynnych i wspierających, dysponujący wszystkimi urządzeniami sportowymi łącznie z pięknym miejskim stadionem".


Narodziła się legenda, której poświęcone zostaną strony tej encyklopedii...

Artykuły


Stadion Miejski im. Ernesta Pola

Stadion Górnika Zabrze

Sekcja piłkarska Górnika Zabrze

Powstanie i początki klubu

Symbole Górnika Zabrze

Rozgrywki

Zagraniczne tournée Górnika Zabrze

Spotkania derbowe Górnika Zabrze

Spotkania towarzyskie Górnika Zabrze

Kluby i szkółki partnerskie

Młody Górnik Zabrze

Drużyny młodzieżowe Górnika Zabrze

Rezerwy Górnika Zabrze

Osiągnięcia Górnika Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze

Trenerzy Górnika Zabrze

Prezesi Górnika Zabrze

Działacze Górnika Zabrze

Sponsorzy i partnerzy Górnika Zabrze

Kibice Górnika Zabrze

Zasłużeni dla Górnika Zabrze

Bilety, karnety i akredytacje ze spotkań Górnika Zabrze

Programy ze spotkań Górnika Zabrze

Plakaty meczowe

Autografy piłkarzy Górnika Zabrze

Galerie zdjęć

Produkty marketingowe Górnika Zabrze

Górnik Zabrze w statystyce

Bibliografia

Bibliografia

Bieżące wydarzenia


18.01.2012 - Poszukiwany – poszukiwana: osoba do „odświeżenia” strony WikiGórnik

Ze względu na duży natłok obowiązków naszego dotychczasowego informatyka poszukujemy osobę, która mogłaby dokonać „odświeżenia” wyglądu strony internetowej encyklopedii WikiGórnik – www.wikigornik.pl. Wstępny pomysł wizualny już jest, brakuje nam jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności informatycznych.

Dlatego zwracamy się do Was, drodzy kibice! Może ktoś z Was mógłby przyczynić się do polepszenia wizerunku naszego portalu? Może macie wolną chwilę, którą chcielibyście poświęcić dla swojego klubu? Może chcielibyście zdobyć ciekawe doświadczenie i wpisać później do CV współpracę z WikiGórnik?

My ze swej strony, jako że portal tworzony jest przez kibiców – wolontariuszy, możemy jedynie zapewnić satysfakcję, dumę, zapisanie się w historii WikiGórnik, a także klubowe gadżety.

Chętne osoby prosimy o kontakt z redakcją WikiGórnik. Adres e-mail: redakcja@wikigornik.pl

Pozdrawiamy,

Redakcja WikiGórnik

18.01.2012 - Autor górniczej odznaki

Do redakcji WikiGórnik trafił kolejny e-mail z bardzo ciekawymi informacjami. Tym razem dotyczą one klubowych odznak i proporczyka.

Pan Krzysztof Drożdżewski podzielił się z redakcją WikiGórnik wspomnieniami związanymi z ojcem - Bogodarem, który w latach 60. opracował na zlecenie ówczesnych władz klubu koncepcję trójkątnej odznaki klubowej. Uczestniczył również w realizacji projektu wykonania pierwszych górniczych proporczyków.

Pełny tekst można znaleźć pod poniższym adresem: http://blog.wikigornik.pl/172/autor-gorniczej-odznaki/

13.01.2012 - Rodzinne pamiątki trafiły do klubu

Zdjęcia tablicy ze składem Górnika z 1951 roku oraz drużyny Zjednoczenia - jednej z czterech drużyn, z połączenia których powstał Górnik trafiły do klubu.

Cieszy nas niezmiernie, że do klubu trafiają zdjęcia rodzinnych pamiątek związanych z Górnikiem. Pan Marek Szymański przesłał do klubu fotografię tablicy ze składem Górnika z 1951 roku oraz drużyny Zjednoczenia, zrobione przed meczem z Rokitnicą. Zdjęcia można zobaczyć na www.blog.wikigornik.pl.

Przy okazji apelujemy do wszystkich sympatyków Górnika o przejrzenie swoich rodzinnych pamiątek. Jeśli znajdziecie w nich informacje o naszym klubie, prosimy o kontakt na adres: redakcja@wikigornik.pl.

Czytaj więcej...