WikiGórnik:Aktualności

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Informacje prasowe o WikiGórnik, konkursy, ciekawostki związane z postępem prac w serwisie - to wszystko znajdziecie właśnie w aktualnościach!

Więcej szczegółów na bieżąco publikujemy na naszym profilu na facebooku.

Miesiąc prac na „WikiGórnik”!

Dziś mija miesiąc odkąd pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze „WikiGórnik” została udostępniona dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski.

27. kwietnia, w trakcie „Drugiego śniadania z Górnikiem” koordynator projektu z ramienia klubu, p. Jerzy Mucha oraz redaktorzy „WikiGórnik” oficjalnie zaprezentowali nowy serwis. Początkowo na stronie nie znajdowało się może zbyt wiele informacji. Przez ostatni miesiąc wiele się jednak zmieniło. Oczywiście, na plus.

Na dzień dzisiejszy stronę „WikiGórnik” odwiedziło 13 tys. internautów. Z kolei w serwisie zalogowało się niespełna 50 użytkowników. Na szczególne podziękowania za ogromny wkład pracy zasłużyła trójka wikipedystów. Użytkownicy Gg, Hew oraz Statystyk otrzymali już status redaktora – weryfikatora. Kolejką trójkę: użytkowników M, Pavel oraz Matrix chcielibyśmy zaprosić do współpracy, dlatego prosimy o kontakt z redakcją „WikiGórnik”.

Jakie informacje, materiały zostały dodane w encyklopedii? Pojawiło się wiele statystyk podsumowujących rozgrywki ligowe, w europejskich pucharach czy pucharach ligi, opisane zostały dwa zagraniczne tournée, powoli tworzy się lista spotkań towarzyskich rozegranych z drużynami krajowymi i zagranicznymi. Rozwija się również kategoria „Piłkarze”, opisanych zostało już 411 zawodników, którzy zagrali w barwach Górnika Zabrze. Kształtuje się też temat zaprzyjaźnionych klubów i frekwencji na meczach górników.

Dodano również niezliczoną ilość biletów ze spotkań Górnika ( począwszy od lat 80-tych) oraz programów meczowych ( z różnych lat). Niewiele brakuje, aby w „WikiGórnik” pojawiły się wszystkie programy ze spotkań Górnika w europejskich pucharach!

Nie lada gratką, ale i wymagającymi wiele czasu i precyzji informacjami są przygotowane przez jednego z użytkowników statystyki. Niezwykle ciekawy jest temat jubileuszy oraz bilanse spotkań z poszczególnymi rywalami.

Prawie 300 fanów ma natomiast profil „WikiGórnik” na facebook’u. Cieszy nas więc ogromnie, że projekt został doceniony i kibice „trójkolorowych” poświęcają swój czas, by tworzyć górniczą encyklopedię.

Teraz, kiedy ligowy sezon powoli się kończy, a Górnik zagra w niedzielę ostatni mecz z Widzewem Łódź, zapraszamy kolejnych pasjonatów, kolekcjonerów do współpracy. Zamiast cotygodniowych emocji piłkarskich, jakie fundowali nam piłkarze, może powspominacie wielkie chwile w wykonaniu zabrzan, sięgniecie do swych albumów, szuflad i przyłączycie się do prac? Zapraszamy!

27.04.2011 - Projekt "Kibice Górnika Zabrze"!

Pierwsza Encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze „WikiGórnik” już jest dostępna i każdy może zarejestrować się i dodawać nowe treści. Aby jednak usystematyzować wkład sympatyków 14-krotnego mistrza Polski w jej tworzenie, prace będą odbywały się na zasadzie projektów (szczególna praca nad jednym z działów).

Pierwszy z nich dotyczył będzie artykułów związanych z kibicami, a więc działu „Kibice Górnika Zabrze” i zaproponowanych przez autorów „WikiGórnik” podrozdziałów (oczywiście można dodać inne podrozdziały związane z tematem). Zachęcamy do dodawania informacji właśnie w tym dziale!

27.04.2011 - Otwarcie serwisu WikiGórnik dla kibiców!

Informacja ze strony oficjalnej Górnika Zabrze.

Startuje WikiGórnik – pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze!

WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem ekstraklasy, po Cracovii, Wiśle Kraków i Lechu Poznań, który umieścił klubową encyklopedię na portalu internetowym.

Mimo początkowych zapowiedzi, prace nad encyklopedią wymagają zaangażowania wielu osób. Aktualnie nad „WikiGórnik” pracuje trzech wolontariuszy, ale teraz, kiedy serwis jest już dostępny dla wszystkich, liczymy na zaangażowanie kibiców i pasjonatów historii sportu. - Mamy nadzieję, że już wkrótce, dzięki pomocy wszystkich fanów „biało-niebiesko-czerwonych” podstawowa wersja „WikiGórnik”, jaka dziś się ukazała, stanie się najbogatszym źródłem wiedzy o zabrzańskim klubie. - mówią obecni redaktorzy „WikiGórnik”.

Aby dołączyć do twórców „WikiGórnik” i dodawać nowe treści, wystarczy zarejestrować się w serwisie i zapoznać się informacjami dla edytorów.

Nie zmienia to faktu, że redakcja „WikiGórnik” nadal poszukuje współpracowników: - Przede wszystkim szukamy redaktorów, do opieki nad poszczególnymi działami serwisu, sprawdzania dodawanych treści pod względem merytorycznym i poprawności językowej. Także wszystkie osoby, które czują się „mocne” w którejś z dziedzin związanych z Górnikiem (historia, kibice, sylwetki zawodników, trenerów, prezesów, drużyny młodzieżowe, itp.), albo znają dobrze oprogramowanie MediaWiki od strony technicznej i chcą poświęcić swój czas na rzecz klubu, prosimy o kontakt z redakcją „WikiGórnik”. Nasz adres e-mail to: redakcja@wikigornik.pl.

Poza treściami dodawanymi przez kibiców, redakcja będzie prowadziła prace nad „WikiGórnik” na zasadzie projektów. - Pierwszy z nich dotyczy działu "Kibice Górnika Zabrze", nad którym chcemy teraz szczególnie pracować. Zachęcamy więc do dodawania treści związanych właśnie z kibicami Górnika. – zapowiadają autorzy „WikiGórnik”.

Tymczasem, na prośbę redakcji „WikiGórnik”, zapraszamy do polubienia profilu „WikiGórnik” na facebooku: - Na profilu będziemy na bieżąco informować o postępach prac na „WikiGórnik”, publikować różne ciekawostki historyczne o naszym klubie, przeprowadzać drobne konkursy i oczywiście czekać na wszystkie sugestie związane z działaniem encyklopedii – informuje redakcja „WikiGórnik”.

Portal „WikiGórnik” dostępny jest pod adresem www.wikigornik.pl.