Strona główna

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj
14 grudnia 1948 roku nastąpiło połączenie klubów sportowych Concordii, Zjednoczenia, Pogoni i Skry, przyjmujących wspólną nazwę Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. Tym samym powstał "najsilniejszy liczebnie i organizacyjnie klub sportowy w Polsce, liczący 12 sekcji, kilka tysięcy członków czynnych i wspierających, dysponujący wszystkimi urządzeniami sportowymi łącznie z pięknym miejskim stadionem".


Narodziła się legenda, której poświęcone zostaną strony tej encyklopedii...

Polecane strony


Puzel blog.jpg www.blog.wikigornik.pl Puzel forum.jpg www.forum.wikigornik.pl Puzel facebook.jpg www.facebook.com/WikiGornik Puzel gornik.jpg www.gornikzabrze.pl

Artykuły


Stadion Miejski im. Ernesta Pola

Stadion Górnika Zabrze

Sekcja piłkarska Górnika Zabrze

Powstanie i początki klubu

Symbole Górnika Zabrze

Rozgrywki

Zagraniczne tournée Górnika Zabrze

Spotkania derbowe Górnika Zabrze

Spotkania towarzyskie Górnika Zabrze

Kluby i szkółki partnerskie

Młody Górnik Zabrze

Drużyny młodzieżowe Górnika Zabrze

Rezerwy Górnika Zabrze

Osiągnięcia Górnika Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze

Trenerzy Górnika Zabrze

Prezesi Górnika Zabrze

Działacze Górnika Zabrze

Sponsorzy i partnerzy Górnika Zabrze

Kibice Górnika Zabrze

Zasłużeni dla Górnika Zabrze

Bilety, karnety i akredytacje ze spotkań Górnika Zabrze

Programy ze spotkań Górnika Zabrze

Plakaty meczowe

Autografy piłkarzy Górnika Zabrze

Galerie zdjęć

Produkty marketingowe Górnika Zabrze

Górnik Zabrze w statystyce

Bibliografia

Bibliografia

Autorzy WikiGórnik

Autorzy WikiGórnik

Bieżące wydarzenia


06.02.2012 - forum użytkowników WikiGórnik

Zapraszam serdecznie do logowania się na forum WikiGórnik, które znajdziecie pod adresem www.forum.wikigornik.pl. Jest to na razie wersja podstawowa. Mamy nadzieję, że będzie się rozwijać zarówno pod względem graficznym, jak i toczyć się będą na nim ciekawe dyskusje związane z historią Górnika Zabrze.

Aktywni użytkownicy WikiGórnik zostaną przyporządkowani do grupy "Redakcja WikiGórnik", która będzie miała dostęp do zamkniętych działów związanych z rozwojem encyklopedii. W związku z tym prosimy o zachowanie swoich "WikiGórnikowych" loginów.

Gdyby ktoś miał chęć podjęcia się moderacji któregoś działu, prosimy o kontakt z redakcja@wikigornik.pl.

18.01.2012 - Poszukiwany – poszukiwana: osoba do „odświeżenia” strony WikiGórnik

Ze względu na duży natłok obowiązków naszego dotychczasowego informatyka poszukujemy osobę, która mogłaby dokonać „odświeżenia” wyglądu strony internetowej encyklopedii WikiGórnik – www.wikigornik.pl. Wstępny pomysł wizualny już jest, brakuje nam jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności informatycznych.

Dlatego zwracamy się do Was, drodzy kibice! Może ktoś z Was mógłby przyczynić się do polepszenia wizerunku naszego portalu? Może macie wolną chwilę, którą chcielibyście poświęcić dla swojego klubu? Może chcielibyście zdobyć ciekawe doświadczenie i wpisać później do CV współpracę z WikiGórnik?

My ze swej strony, jako że portal tworzony jest przez kibiców – wolontariuszy, możemy jedynie zapewnić satysfakcję, dumę, zapisanie się w historii WikiGórnik, a także klubowe gadżety.

Chętne osoby prosimy o kontakt z redakcją WikiGórnik. Adres e-mail: redakcja@wikigornik.pl

Pozdrawiamy,

Redakcja WikiGórnik

18.01.2012 - Autor górniczej odznaki

Do redakcji WikiGórnik trafił kolejny e-mail z bardzo ciekawymi informacjami. Tym razem dotyczą one klubowych odznak i proporczyka.

Pan Krzysztof Drożdżewski podzielił się z redakcją WikiGórnik wspomnieniami związanymi z ojcem - Bogodarem, który w latach 60. opracował na zlecenie ówczesnych władz klubu koncepcję trójkątnej odznaki klubowej. Uczestniczył również w realizacji projektu wykonania pierwszych górniczych proporczyków.

Pełny tekst można znaleźć pod poniższym adresem: http://blog.wikigornik.pl/172/autor-gorniczej-odznaki/

13.01.2012 - Rodzinne pamiątki trafiły do klubu

Zdjęcia tablicy ze składem Górnika z 1951 roku oraz drużyny Zjednoczenia - jednej z czterech drużyn, z połączenia których powstał Górnik trafiły do klubu.

Cieszy nas niezmiernie, że do klubu trafiają zdjęcia rodzinnych pamiątek związanych z Górnikiem. Pan Marek Szymański przesłał do klubu fotografię tablicy ze składem Górnika z 1951 roku oraz drużyny Zjednoczenia, zrobione przed meczem z Rokitnicą. Zdjęcia można zobaczyć na www.blog.wikigornik.pl.

Przy okazji apelujemy do wszystkich sympatyków Górnika o przejrzenie swoich rodzinnych pamiątek. Jeśli znajdziecie w nich informacje o naszym klubie, prosimy o kontakt na adres: redakcja@wikigornik.pl.


Czytaj więcej...