Strona główna

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

__NOTITLE__

14 grudnia 1948 roku nastąpiło połączenie klubów sportowych Concordii, Zjednoczenia,Pogoni i Skry, przyjmujących wspólną nazwę Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. Tym samym powstał "najsilniejszy liczebnie i organizacyjnie klub sportowy w Polsce, liczący 12 sekcji, kilka tysięcy członków czynnych i wspierających, dysponujący wszystkimi urządzeniami sportowymi łącznie z pięknym miejskim stadionem".


Narodziła się legenda, której poświęcone zostaną strony tej encyklopedii...

Bieżące wydarzenia


27.04.2011 - Prośba!

Cieszymy się niezmiernie, że już pierwszego dnia dodawane są materiały na WikiGórnik. Pojawiło się już kilka biletów - prosimy o wstawianie następnych według dokonanych przez nas zmian, tzn. w formie galerii biletów z całego sezonu, dodając w biletach link do opisów spotkań w danym sezonie oraz opisie sezonów link do biletów. Tak jak np. tutaj: Bilety ze spotkań ligowych w sezonie 2007/08. Dziękujemy!

p.s. Prosimy też o przeglądanie dyskusji na konkretnych stronach, to tam zazwyczaj zostawiamy komentarze, zalecenia dla edytorów!

27.04.2011 - Projekt "Kibice Górnika Zabrze"!

Pierwsza Encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze „WikiGórnik” już jest dostępna i każdy może zarejestrować się i dodawać nowe treści. Aby jednak usystematyzować wkład sympatyków 14-krotnego mistrza Polski w jej tworzenie, prace będą odbywały się na zasadzie projektów (szczególna praca nad jednym z działów).

Pierwszy z nich dotyczył będzie artykułów związanych z kibicami, a więc działu „Kibice Górnika Zabrze” i zaproponowanych przez autorów „WikiGórnik” podrozdziałów (oczywiście można dodać inne podrozdziały związane z tematem). Zachęcamy do dodawania informacji właśnie w tym dziale!

27.04.2011r. - Startuje WikiGórnik - pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze!

WikiGórnik, pierwsza encyklopedia Klubu Sportowego Górnik Zabrze, jest już dostępna dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski. Górnik Zabrze jest czwartym klubem ekstraklasy, po Cracovii, Wiśle Kraków i Lechu Poznań, który umieścił klubową encyklopedię na portalu internetowym. Czytaj więcej...