17.09.1966 - Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Wersja z dnia 10:36, 4 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''6. kolejka''' '''17.09.1966. Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)''' '''Pohl '55, Wilczek '63''' Mimo zwycięstwa nad jednym z outsiderów ligi, Górnik n...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

6. kolejka

17.09.1966. Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)

Pohl '55, Wilczek '63

Mimo zwycięstwa nad jednym z outsiderów ligi, Górnik nie zachwycił. Po meczu pytano jak to jest możliwe, że Mistrzowie Polski nie stracili ani jednej bramki. Gracze gości mieli przewagę, w ciągu 20 minut stworzyli 3 sytuację, po których mogły paść bramki. W pierwszej części gry Zabrzanie nie mieli nic do powiedzenia, nie oddali nawet strzału na bramkę Zawiszy. Jednak to górnicy w drugiej połowie strzelali bramki. W 55 minucie po błędzie Zgody, Ernest Pohl strzelił pierwszą bramkę. Wynik ustalił uderzeniem zza pola karnego Wilczek. Nie popisali się przy tej bramce obrońca Harmata i bramkarz gości Olejnik. Kolejny raz Górnik zawodzi, ale mimo tego zwycięża.