17.05.1969 - GKS Katowice - Górnik Zabrze 3:0 wo.

Z WikiGórnik
Wersja z dnia 16:22, 4 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''21. kolejka''' '''17.05.1969. Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 4:0 (1:0)''' '''Lubański '32, '73, Musiałek '80, Gorgoń '90''' W pierwszej połowie górnikom ...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

21. kolejka

17.05.1969. Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 4:0 (1:0)

Lubański '32, '73, Musiałek '80, Gorgoń '90

W pierwszej połowie górnikom brakowało animuszu. Dopiero po strzelonej z rzutu karnego pierwszej bramce gra toczyła się po ich myśli. Zabrzanie chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił i to poniekąd im się udało. Jeszcze w 70. minucie portowcy nie wykorzystali rzutu karnego, a potem znowu do głosu doszedł Górnik. Świetnie zagrał Skowronek chociaż zdarzały mu się niedokładne podania, nadrabiał to Lubański, który strzelił dwie bramki a ponadto zaliczył słupek i poprzeczkę. Mimo ambitnej postawy drużyny Pogoni, porażka okazała się bardzo okazała. Zdobyte w końcówce bramki pozwoliły na dobicie Szczecinian.