13.08.1967 - Odra Opole - Górnik Zabrze 1:0: Różnice pomiędzy wersjami

'''1. kolejka'''

'''13.08.1967 - Odra Opole - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)'''
+
'''13.08.1967 - [[Odra Opole]] - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)'''

Inauguracja sezonu piłkarskiego w Opolu zakończyła się wielką sensacją. Mistrz Polski, który był faworytem meczu z Odrą, doznał porażki, przegrywając 0:1. W pierwszej połowie gra była wyrównana, przy czym wyszkoleniem technicznym goście przewyższali drużynę Odry. Jednak opolscy piłkarze braki te nadrabiali olbrzymią ambicją. W 28. minucie [[Zygfryd Szołtysik|Szołtysik]] popisał się kapitalnym strzałem, jednak Kornek był na posterunku i skierował piłkę na róg. Po przerwie Odra ruszyła do generalnego ataku. Gospodarze atakowali bez przerwy, zmuszając defensywę Górnika do dużego wysiłku i bardzo uważnej gry. W 54. minucie [[Stanisław Oślizło|Oślizło]] ratował się, wybiciem piłki na róg. Z tego właśnie rogu, egzekwowanego przez przez Banię, Małkiewicz zdobył głową bramkę meczu, posyłając piłkę pod poprzeczkę. Od tego momentu gra się bardzo ożywiła. Górnicy chcieli za wszelką cenę wyrównać i atakowali zawzięcie, jednak defensywa gospodarzy grała bardzo uważnie, nie dopuszczając napastników zabrskich do wyrobienia sobie dobrej pozycji strzałowej.

Wersja z 14:59, 2 cze 2011

1. kolejka

13.08.1967 - Odra Opole - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Inauguracja sezonu piłkarskiego w Opolu zakończyła się wielką sensacją. Mistrz Polski, który był faworytem meczu z Odrą, doznał porażki, przegrywając 0:1. W pierwszej połowie gra była wyrównana, przy czym wyszkoleniem technicznym goście przewyższali drużynę Odry. Jednak opolscy piłkarze braki te nadrabiali olbrzymią ambicją. W 28. minucie Szołtysik popisał się kapitalnym strzałem, jednak Kornek był na posterunku i skierował piłkę na róg. Po przerwie Odra ruszyła do generalnego ataku. Gospodarze atakowali bez przerwy, zmuszając defensywę Górnika do dużego wysiłku i bardzo uważnej gry. W 54. minucie Oślizło ratował się, wybiciem piłki na róg. Z tego właśnie rogu, egzekwowanego przez przez Banię, Małkiewicz zdobył głową bramkę meczu, posyłając piłkę pod poprzeczkę. Od tego momentu gra się bardzo ożywiła. Górnicy chcieli za wszelką cenę wyrównać i atakowali zawzięcie, jednak defensywa gospodarzy grała bardzo uważnie, nie dopuszczając napastników zabrskich do wyrobienia sobie dobrej pozycji strzałowej.