Slavia Ruda Śląska

Z WikiGórnik
Wersja z dnia 15:23, 22 lis 2014 autorstwa 23 (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Bilans spotkań

W zestawieniu wyników wyróżniono najwyższe zwycięstwa i porażki w meczach u siebie i na wyjeździe oraz pierwsze mecze w danym sezonie.
W zestawieniu najdłuższych serii wyróżniono serie trwające.

Bilans spotkań w Pucharze Polski

Mecze w Pucharze Polski

Sezon Dom Wyjazd
1962/63 5:1

Bilans w Pucharze Polski

Bilans Mecze Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki zdobyte Bramki stracone
Dom 0 0 0 0 0 0
Wyjazd 1 1 0 0 5 1
Razem 1 1 0 0 5 1

Strzelcy bramek

Bramki Strzelcy
2 Musiałek, Wilczek
1 Gawlik

Współpraca z Górnikiem

Podpisanie umowy o współpracę.

GÓRNIK PODPISAŁ UMOWĘ ZE SLAVIĄ RUDA ŚLĄSKA

Umowa o współpracy została podpisana dnia 13.11.2014r.

Nieformalna współpraca Górnika ze Slavią Rudą Śląska nabrała dziś mocy prawnej. Zaprzyjażnione kluby podpisały dziś bowiem umowę o wzajemnej współpracy sportowo - marketingowej.

Obchodząca w tym roku 95. rocznicę założenia Klubu Slavia, to klub z którym Górnik od dawna prowadził współracę w zakresie promocji i wizerunku. Warto wspomnieć, że w ostatnich dwóch latach oba kluby wspólnie z rudzkim fan-clubem Górnika dwukrotnie zorganizowały na stadionie przy ul. Sosinki 1 mecze marketingowe połączone z piknikami dla licznych kibiców z tego miasta.

- Podpisana umowa obejmuje oczywiście zakres wizerunkowy, ale została dodatkowo uzupełniona o zagadnienia typowo sportowe. Od dziś będziemy brali czynny udział w szkoleniu dzieci i młodzieży ze Slavii - zapowiedział wiceprezes Górnika Krzysztof Maj - zwieńczeniem wspólpracy będzie Piłkarskie Przedszkole Górnika i Slavii dla najmłodszych piłkarzy z Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że Slavia to drugi klub, który wspólnie z Górnikiem otwiera szkółkę piłkarską dla przedszkolaków. Od kilku miesięcy z powodzeniem działa również podobna inicjatywa w Knurowie.

Zadowolenia ze sformalizowania współpracy nie kryje również prezes klubu z Rudy Śląskiej Dariusz Dobiech - Już ostatnie lata pokazały, że taka kooperacja ma sens i drzemie w niej spory potencjał. Do naszych atutów od niedawna można również zaliczyć nowe sztuczne boisko z oświetleniem.

W przypadku umowy ze Slavią bardzo duży nacisk zostanie położony na aspekt marketingowy. Już na początku grudnia oba kluby wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców zorganizują bowiem trening mikołajkowy dla wychowanków Slavii. Klubowa maskotka Górnika przygotowuje się również do szerokiej akcji promocyjnej w rudzkich przedszkolach.