Strona główna

Z WikiGórnik
Wersja z dnia 14:37, 19 kwi 2012 autorstwa Matwol (dyskusja | edycje) (Stopka przyjaciół.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
14 grudnia 1948 roku nastąpiło połączenie klubów sportowych Concordii, Zjednoczenia, Pogoni i Skry, przyjmujących wspólną nazwę Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. Tym samym powstał "najsilniejszy liczebnie i organizacyjnie klub sportowy w Polsce, liczący 12 sekcji, kilka tysięcy członków czynnych i wspierających, dysponujący wszystkimi urządzeniami sportowymi łącznie z pięknym miejskim stadionem".
Narodziła się legenda, której poświęcone zostaną strony tej encyklopedii...

Artykuły


Stadion Miejski im. Ernesta Pola

Stadion Górnika Zabrze

Sekcja piłkarska Górnika Zabrze

Powstanie i początki klubu

Symbole Górnika Zabrze

Rozgrywki

Zagraniczne tournée Górnika Zabrze

Spotkania derbowe Górnika Zabrze

Spotkania towarzyskie Górnika Zabrze

Kluby i szkółki partnerskie

Młody Górnik Zabrze

Drużyny młodzieżowe Górnika Zabrze

Rezerwy Górnika Zabrze

Osiągnięcia Górnika Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze

Trenerzy Górnika Zabrze

Prezesi Górnika Zabrze

Działacze Górnika Zabrze

Sponsorzy i partnerzy Górnika Zabrze

Kibice Górnika Zabrze

Zasłużeni dla Górnika Zabrze

Bilety, karnety i akredytacje ze spotkań Górnika Zabrze

Programy ze spotkań Górnika Zabrze

Plakaty meczowe

Autografy piłkarzy Górnika Zabrze

Kartki pocztowe

Galerie zdjęć

Produkty marketingowe Górnika Zabrze

Górnik Zabrze w statystyce

Bibliografia

Bibliografia

Autorzy WikiGórnik

Autorzy WikiGórnik

Bieżące wydarzenia


05.04.2012 - I Ty możesz zagrać w barwach Górnika Zabrze!

Jeśli jesteś kibicem 14-krotnego mistrza Polski, zawsze marzyłeś, żeby założyć koszulkę z herbem Górnika na piersi i zagrać w jednej drużynie z Adam Danchem, Aleksandrem Kwiekiem czy Prejuce’m Nakoulmą encyklopedia WikiGórnik wspólnie z klubem z Roosevelta przygotowała dla Ciebie wyjątkową aukcję!

- Zastanawialiśmy się nad czymś naprawdę wyjątkowym, o czym marzy każdy kibic trójkolorowych. Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny zaproponował nam, że zwycięzca aukcji może zagrać ostatnie pięć minut w meczu towarzyskim - tłumaczą redaktorzy WikiGórnik. - Ktoś powie, że pięć minut to niewiele, jednak dla zagorzałego kibica Górnika, to może być ta chwila, o której będzie się pamiętało i mówiło do końca życia. W końcu ilu kibiców może pochwalić się takim występem? - pytają retorycznie pomysłodawcy aukcji.

Spotkanie towarzyskie odbędzie się na pewno 11 maja 2012 roku. Jest to tzw. "termin marketingowy", dlatego rywalem zabrzan będzie drużyna z jednego z miast sympatyzującego z biało-niebiesko-czerwonymi. - Oczywiście o tym, na jakiej pozycji wystąpi zwycięzca aukcji zadecyduje trener Adam Nawałka wspólnie z sztabem szkoleniowym - mówi redakcja. - My ze swej strony możemy zapewnić, że dana osoba otrzyma pamiątkowe zdjęcia ze swojego występu na boisku. Ponadto na stronie oficjalnej klubu oraz w telewizji GórnikTV pojawi się materiał o zwycięzcy aukcji - dodaje redakcja.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w aukcji. Tę, jak i poprzednie znaleźć można pod adresem: [1]

Aukcja będzie aktywna przez najbliższe 7 dni. Jednocześnie przypominamy, że aukcja, w której można wygrać możliwość wcielenia się w maskotkę Górnika kończy się za 3 dni, aukcja, w której można wygrać możliwość oglądania meczu z Podbeskidziem w loży VIP ze Stanisławem Oślizło kończy się z 4 dni, z kolei aukcja, w której można wygrać kolację z Jackiem Wiśniewskim będzie jeszcze aktywna przez 5 dni.

Przypomnijmy, pieniądze uzyskane z aukcji zostaną przeznaczone na organizację imprezy podsumowującej rok istnienia w sieci pierwszej encyklopedii Górnika Zabrze - WikiGórnik. Redakcja portalu planuje rozegranie meczu pomiędzy drużyną WikiGórnik a byłymi piłkarzami 14-krotnego mistrza Polski (wkrótce więcej informacji). W trakcie imprezy wręczona zostanie również nagroda dla piłkarskiej nadziei Górnika na kolejny tytuł. Ewentualne pozostałe środki zostaną przeznaczone dla drużyn młodzieżowych klubu.

04.04.2012 - Zjedz kolację z Jackiem Wiśniewskim!

Kolejna urodzinowa aukcja WikiGórnik dostępna jest w serwisie Allegro. Tym razem jej przedmiotem jest możliwość zjedzenia kolacji z byłym obrońcą klubu - Jackiem Wiśniewskim.

- Jacek Wiśniewski, były stoper Górnika, obecnie grający w Gwarku Ornontowice to idol kilku pokoleń zabrzańskich kibiców. Poprosiliśmy więc go o wsparcie naszej akcji, gdyż jego charyzma powoduje, że zwycięzca aukcji z pewnością na długo zapamięta to spotkanie - mówią redaktorzy WikiGórnik. - Cieszymy się niezmiernie, że mimo dużej liczby obowiązków, Jacek znalazł dla nas czas - dodają.

Spotkanie z Jackiem Wiśniewskim odbędzie się w Pizzerii "Bliźniaki" znajdującej się w Hali Sportowej w Gliwicach-Sośnicy w ustalonym przez zwycięzcę aukcji i Jacka Wiśniewskiego terminie. - Najlepszy byłby taki wieczór, kiedy moglibyśmy coś zjeść, porozmawiać i przy okazji zobaczyć jakiś dobry mecz - mówi popularny "Wiśnia".

Na stronie internetowej Pizzerii "Bliźniaki" można zapoznać się z menu. Zapraszamy serdecznie na [2].

Przypomnijmy, pieniądze uzyskane z aukcji zostaną przeznaczone na organizację imprezy podsumowującej rok istnienia w sieci pierwszej encyklopedii Górnika Zabrze - WikiGórnik. Redakcja portalu planuje rozegranie meczu pomiędzy drużyną WikiGórnik a byłymi piłkarzami 14-krotnego mistrza Polski (wkrótce więcej informacji). W trakcie imprezy wręczona zostanie również nagroda dla piłkarskiej nadziei Górnika na kolejny tytuł. Ewentualne pozostałe środki zostaną przeznaczone dla drużyn młodzieżowych klubu.

Zarówno tę aukcję, jak i dwie poprzednie (możliwość bycia maskotką Górnika na meczu z Podbeskidziem oraz jego zobaczenia wspólnie z Stanisławem Oślizłą w loży VIP) można znaleźć tutaj.

Przy okazji, redakcja WikiGórnik chciałaby podziękować serdecznie kolekcjonerowi górniczych pamiątek i sympatykowi 14-krotnego mistrza Polski Grzegorzowi Hernasowi z Bielska-Białej, który czytając o tym, iż część pieniędzy z aukcji redakcja zamierza przeznaczyć na opłacenie domeny WikiGórnik na kolejny rok, postanowił uiścić opłatę samodzielne. - Pan Grzegorz od dłuższego czasu udostępnia nam swoje zbiory, a teraz dzięki jego pomocy encyklopedia WikiGórnik może dalej działać i się rozwijać. Cieszymy się niezmiernie, że są ludzie, którzy doceniają nasze działania i wykorzystują swoje możliwości, aby nam pomagać. Jesteśmy mu naprawdę wdzięczni - kontynuuje redakcja WikiGórnik.

03.04.2012 - Zobacz mecz w towarzystwie Stanisława Oślizły

Zapraszamy na kolejną aukcję przygotowaną przez redakcję encyklopedii WikiGórnik wspólnie z 14-krotnym mistrzem Polski. Tym razem w serwisie Allegro można wylicytować możliwość zobaczenia meczu Górnika z Podbeskidziem w towarzystwie Stanisława Oślizły.

- Stanisław Oślizło to żywa legenda naszego klubu. Od 1960 roku jest z Górnikiem na dobre i złe, zdobywając w tym czasie osiem tytułów mistrza Polski i sześć Pucharów Polski. Ponadto pan Oślizło, jako jedyny polski piłkarz w historii, strzelił bramkę w finale europejskich pucharów - przypomina redakcja WikiGórnik. - Każdy kibic Górnika powinien znać historię swojego ulubionego klubu, a jednym z najciekawszych sposobów jej poznania jest możliwość rozmowy z osobą, która ją tworzyła - dodaje.

W związku z tym przedmiotem kolejnej urodzinowej aukcji jest możliwość zobaczenia meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy (możliwe terminy: 27-30 kwietnia) pomiędzy Górnikiem Zabrze i Podbeskidziem Bielsko-Biała w towarzystwie Stanisława Oślizły z loży VIP. Przed meczem stoper Górnika oprowadzi również zwycięzcę po Sali Pucharowej i Sali Pamięci im. Jana "Bolka" Niesyto i opowie ciekawe historie związane z historią Górnika.

Przypomnijmy, pieniądze uzyskane z aukcji zostaną przeznaczone na opłacenie na kolejny rok domeny www.wikigornik.pl oraz organizację imprezy podsumowującej rok istnienia w sieci pierwszej encyklopedii Górnika Zabrze - WikiGórnik. Redakcja portalu planuje rozegranie meczu pomiędzy drużyną WikiGórnik a byłymi piłkarzami 14-krotnego mistrza Polski (wkrótce więcej informacji). W trakcie imprezy wręczona zostanie również nagroda dla piłkarskiej nadziei Górnika na kolejny tytuł. Ewentualne pozostałe środki zostaną przeznaczone dla drużyn młodzieżowych klubu.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej aukcji. Nadal można licytować również możliwość wcielenia się w maskotkę Górnika. Te, jak i pozostałe aukcje prowadzone przez Górnik Zabrze można znaleźć tutaj: kliknij.

02.04.2012 - Zostań Jorgusiem na meczu Górnik - Podbeskidzie

27 kwietnia pierwsza encyklopedia Górnika Zabrze - WikiGórnik obchodzić będzie rok istnienia w sieci. Z tej okazji redakcja portalu wspólnie z 14-krotnym mistrzem Polski przygotowała dla swoich użytkowników oraz kibiców Górnika wiele niespodzianek. Pierwszą z nich są urodzinowe aukcje na Allegro.

- W ciągu najbliższych kilku dni w serwisie Allegro pojawiać się będą aukcje, których przedmioty z pewnością zainteresują nie tylko pasjonatów historii klubu, ale wszystkich kibiców biało-niebiesko-czerwonych - tłumaczą członkowie redakcji WikiGórnik.

Przedmiotem pierwszej aukcji jest możliwość wcielenia się w maskotkę klubową - Jorgusia w trakcie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (możliwy termin 27-30 kwietnia 2012). - Któż nie chciałby dopingować swojej ulubionej drużyny z tak bliskiej odległości? - pyta retorycznie redakcja. - Dla osoby, która wygra aukcję na pewno będzie to niesamowite przeżycie. Co więcej, jeśli Górnik wygra w tym meczu, to satysfakcja będzie podwójna - dodają.

Osoba, która wygra aukcję będzie zobowiązana stawić się w klubie na godzinę przed meczem i przejść krótkie szkolenie.

Pieniądze uzyskane z aukcji zostaną przeznaczone na opłacenie na kolejny rok domeny www.wikigornik.pl oraz organizację imprezy podsumowującej rok istnienia w sieci pierwszej encyklopedii Górnika Zabrze - WikiGórnik. Redakcja portalu planuje rozegranie meczu pomiędzy drużyną WikiGórnik a byłymi piłkarzami 14-krotnego mistrza Polski (wkrótce więcej informacji). W trakcie imprezy wręczona zostanie również nagroda dla piłkarskiej nadziei Górnika na kolejny tytuł. Ewentualne pozostałe środki zostaną przeznaczone dla drużyn młodzieżowych klubu.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w aukcji: kliknij.

Czytaj więcej...

Puzel gornik.jpg

Puzel blog.jpg

Puzel facebook.jpg

Puzel forum.jpg