WikiGórnik:O WikiGórnik

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witamy!

WikiGórnik to projekt stworzenia pierwszej encyklopedii Klubu Sportowego Górnik Zabrze przy udziale jego kibiców i sympatyków. Każdy może edytować jej treść. Wystarczy trochę czasu, chęci i umiejętności!

Nazwa WikiGórnik pochodzi od słów "Wiki" i "Górnik", nawiązujących do Wikipedii - encyklopedii redagowanej przez internautów oraz nazwy klubu, której dotyczy.

Prace nad WikiGórnik rozpoczęły się w kwietniu 2010 roku. Prowadzone były głownie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Uroczyste otwarcie serwisu dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski nastąpiło 27. kwietnia 2011 w trakcie "Drugiego śniadania z Górnikiem".

Logo WikiGórnik wyłonione zostało na podstawie konkursu spośród 14 nadesłanych projektów, które zostały poddane głosowaniu kibiców. Za najlepszy uznano projekt autorstwa Damiana Loncierza, w kształcie puzzla z napisem WikiGórnik.

WikiGórnik nie stanowi części Wikimedia Foundation, korzysta jedynie z wolnego oprogramowania MediaWiki.

Materiały zamieszczone na WikiGórnik są chronione prawami autorskimi.

Zdajemy sobie sprawę, że w chwili uruchomienia serwisu WikiGórnik ma on charakter podstawowy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla edytorów i dołączenia do grona jej twórców.

Z góry dziękujemy za wszelkie pomysły, konstruktywną krytykę i oferty pomocy, przesyłane na adres redakcji.

Pozdrawiamy,

redakcja WikiGórnik :)