27.07.1974 - FC Winterthur - Górnik Zabrze 3:4: Różnice pomiędzy wersjami

{{Mecz
  | data                      = 27 lipca 1974
+
  | data                      = 27 lipca 1974 (sobota)
  | rozgrywki_i_sezon        = [[1974 - Puchar Intertoto|Puchar Intertoto 1973/74]]

+
  | gol1                      = Peter Risi 8<br />Fritz Künzli 41<br />Kurt Grünig 44

| stan                      = 1:0<br />2:0<br />3:0<br />3:1<br />3:2<br />3:3<br />3:4

| gol2                      = <br /><br /><br />Szarmach 60<br />Wieczorek 62<br />Kwaśny 76<br />Szarmach 81

=== Sport ===

'''Spóźniona odsiecz reprezentantów – Premie Pucharu Lata poza zasięgiem polskiej "4".'''
+
''Spóźniona odsiecz reprezentantów – Premie Pucharu Lata poza zasięgiem polskiej "4"''

Zabrzański Górnik zademonstrował rzadkie dowody bojowości. Oto występując w pojedynku z szwajcarskim Winterthurem przegrywał do przerwy 0:3 i niewiele wskazywało, by w drugiej części meczu doszło do zaskakującej zmiany. Oto w ostatnich 45 minutach górnicy, grający bez Gorgona ale z Fischerem, Wieczorkiem i Szarmachem - zdołali nie tylko wyrównać, lecz uzyskali jeszcze czwartą, zwycięską bramkę. Ów niecodzienny zryw pozwolił zabrzanom na zajęcie drugiego miejsca w grupie VII.
+
Zabrzański Górnik zademonstrował rzadkie dowody bojowości. Oto występując w pojedynku z szwajcarskim Winterthurem przegrywał do przerwy 0:3 i niewiele wskazywało, by w drugiej części meczu doszło do zaskakującej zmiany. Oto w ostatnich 45 minutach górnicy, grający bez Gorgonia, ale z Fischerem, Wieczorkiem i Szarmachem - zdołali nie tylko wyrównać, lecz uzyskali jeszcze czwartą, zwycięską bramkę. Ów niecodzienny zryw pozwolił zabrzanom na zajęcie drugiego miejsca w grupie VII.