Kalendarium Górnika Zabrze: Różnice pomiędzy wersjami

(1962)
(1963)
Linia 12: Linia 12:

* '''12 maja''' - Górnik notuje [[Najwyższe zwycięstwa|rekordowe zwycięstwo]] w [[Górnik Zabrze w rozgrywkach ligi polskiej|rozgrywkach ligowych]] w meczu z [[Cracovia|Cracovią]], [[12.05.1962 - Górnik Zabrze - Cracovia 9:0|aplikując rywalom 9 goli]] w niespełna 50 minut. Aż sześć bramek padło łupem [[Ernest Pol|Ernesta Pola]], co także pozostaje najlepszym wynikiem w klubowych kronikach.

+
 +
== 1963 ==
 +
 +
* '''18 września''' - największa w historii polskiego futbolu widownia. Ponad 108 tysięcy sympatyków piłki nożnej oglądało [[18.09.1963 - Górnik Zabrze - Austria Wiedeń 1:0|zwycięstwo Górnika]] z [[Austria Wiedeń|Austrią Wiedeń]] w [[1963/64 - Puchar Europy Mistrzów Krajowych|Pucharze Europy Mistrzów Krajowych]].