23.07.1966 - AIK Solna - Górnik Zabrze 1:1

Wersja z dnia 23:07, 13 kwi 2011 autorstwa 23 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „'''23.07.1966 - AIK Sztokholm - Górnik Zabrze 1:1 (1:0) ''' '''Wilczek '73''' Górnik mając zapewnione pierwsze miejsce w grupie pojechał do Szt...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

23.07.1966 - AIK Sztokholm - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Wilczek '73

Górnik mając zapewnione pierwsze miejsce w grupie pojechał do Sztokholmu bez żadnego obciążenia psychicznego. Obie strony (AIK zajmowało ostatnie miejsce w tabeli i nie miało szans na awans) potraktowały ten mecz ulgowo i były zadowolone z remisu 1:1. W pierwszej części spotkania więcej z gry mieli gospodarze, ale uważnie broniący Gomola nie pozwolił się zaskoczyć. Jeden moment nieuwagi Górników wykorzystali Szwedzi, zdobywając dzięki celnej główce Carlssona w 16 min. prowadzenie. Po przerwie w nieustannym ataku był Górnik i reprezentacyjny bramkarz Szwecji Lundquist poddany został ostremu egzaminowi. Tylko raz skapitulował przed precyzyjnym strzałem Wilczka w 73. minucie.