15.11.1980 - Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1

Z WikiGórnik
Wersja z dnia 21:10, 1 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''14. kolejka''' '''15.11.1980. Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (0:0)''' '''Curyło '53''' Mecz z ligowym "średniakiem", mielecką Stalą, był okazją do zapoc...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

14. kolejka

15.11.1980. Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (0:0)

Curyło '53

Mecz z ligowym "średniakiem", mielecką Stalą, był okazją do zapoczątkowania gonitwy za bezpiecznym miejscem w tabeli. Zadanie to zakończono jednak tylko połowicznym sukcesem. Nielicznie zgromadzona publiczność ożywiła się dopiero w 53 minucie. Szybką akcję na lewym skrzydle przeprowadził Socha, z jego strzałem poradził sobie jeszcze Stawarz, Curyło przy dobitce znalazł jednak drogę do bramki. Gdy wydawało się, że górnicy utrzymają szczęśliwe prowadzenie, parę stoperów uzupełnił bowiem reprezentant kraju Matysik, w 80 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Strzałem w długi róg bramki Cimandra popisał się Janikowski.