13.04.1969 - Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:0

Wersja z dnia 16:18, 4 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''18. kolejka''' '''13.04.1969. Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)''' Niezwyciężony w 17 spotkaniach Górnik doznał pierwszej porażki w obecnych m...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

18. kolejka

13.04.1969. Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Niezwyciężony w 17 spotkaniach Górnik doznał pierwszej porażki w obecnych mistrzostwach! Beniaminek ekstraklasy dokonał sztuki jaka nie udała się w obecnych rozgrywkach żadnej drużynie. Odniósł sensacyjne zwycięstwo 1:0. O sukcesie gospodarzy zadecydowała olbrzymia ambicja wszystkich zawodników oraz bezbłędne realizowanie założeń taktycznych. Zagłębie zastosowało agresywne krycie, każdy swego, na całym boisku. Asy atutowe Górnika Lubański i Szołtysik mieli opiekunów w osobach Kampy i Wyrobka, którzy wywiązywali się znakomicie ze swoich obowiązków. Natomiast w ataku najwięcej dał się we znaki zabrskim obrońcom szybki Pawlik, który kilkakrotnie potrafił się uwolnić spod opieki Latochy i Kuchty. Górnik oddał w ciągu całego meczu jeden groźny strzał na bramkę Musialika. Ośmiokrotni mistrzowie Polski nieco rozczarowali. Słabo spisała się II linia, w której jedynie Wilczek miał okresy niezłej gry. Atak Górnika popisał się co prawda kilkoma efektywnymi zagraniami ale tym razem brakło skutecznego strzelca. Zagłębie atakowało już od samego początku, goście zepchnięci zostali do defensywy pozostawiając w przedniej linii tylko Lubańskiego i Skowronka. Przez ostatnie 20 minut meczu gra toczyła się w środku pola. Mecz ożywił się po przerwie gdy już w 47. minucie Zagłębie było bliskie objęcia prowadzenia. Bramka padła w 78. minucie po przepięknym strzale z woleja Kasprzyka. W końcówce Górnik przyspieszył grę jednak dobrze spisywała się defensywa Zagłębia.