10.09.1970 - Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:1

Wersja z dnia 13:32, 5 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''6. kolejka''' '''10.09.1970. Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)''' '''Skowronek '60''' Już dawno Wałbrzych nie oglądał tak pięknego pojedynku....”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

6. kolejka

10.09.1970. Zagłębie Wałbrzych - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Skowronek '60

Już dawno Wałbrzych nie oglądał tak pięknego pojedynku. Górnik przyjechał na Dolny Śląsk z mocnym postanowieniem zdobycia 2 punktów, toteż od samego początku grali na pełnych obrotach, walczyli ambitnie i zacięcie. Jedenastka drużyny Szuszy w pierwszej połowie miała lekką przewage i nadawała ton grze. Lubański wraz ze swymi partnerami przeprowadzali raz po raz akcję, które miały zmylić rywali, defensywa rywali grała jednak bardzo uważnie i stosowała krórtkie krycie dla każdego zawodnika Górnika. Dopiero w 60 minucie aktywnie grający Skowronek został sfaulowany w polu karnym a następnie sam wykorzystął jedenastke. Po zdobyciu bramki Górnicy cofneli sie do obrony i gra się wyrównała. Wyrównująca bramka dla Zagłębia wpadła na 2 minuty przed końcem spotkania po dużym zamieszaniu w polu karnym Zabrzan. Remis jest bezwąptpienia sukcesem gospodarzy, którzy dzielnie walczyli z dobrze usposobionym Górnikiem.