22.04.1972 - Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2

Wersja z dnia 16:33, 5 kwi 2011 autorstwa 23 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „'''15. kolejka''' '''22.04.1972. Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (0:1)''' '''Szołtysik '26''' Kompletne zaskoczenie w kwietniowe popołudnie, Zabrzanie nieoczek...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

15. kolejka

22.04.1972. Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Szołtysik '26

Kompletne zaskoczenie w kwietniowe popołudnie, Zabrzanie nieoczekiwanie odnotowują pierwszą porażkę na własnym obiekcie w sezonie. Żal tym większy, że chorzowski lider sensacyjnie przegrywa na boisku czerwonej latarni ligi, bytomskich Szombierek. Mecz toczył się w strugach ulewnego deszczu. "Górnik nie jest dobry na błoto", powiadali kibice i niestety w głosach tych było sporo racji. Do przerwy wszystko układało się po myśli Zabrzan - na prowadzenie Zabrzan wyprowadził Szołtysik i wydawało się, że kolejne zwycięstwo stanie się faktem. O losach meczu zadecydowały jednak katastrofalne trzy minuty. Uparcie dążąca do uzyskania korzystnego wyniku Legia między 73 a 76 minutą dwukrotnie, za sprawą Nowaka i Deyny, znalazła sposób na stojącego w bramce Kostkę.