28.08.1973 - Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:0

Wersja z dnia 19:59, 5 kwi 2011 autorstwa 23 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „2. kolejka 28.08.1973. Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0) Szarmach '42 Zwycięstwo bez fanfar w pierwszym meczu sezonu na własnym obiekcie. Górnicy wystą...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

2. kolejka

28.08.1973. Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Szarmach '42

Zwycięstwo bez fanfar w pierwszym meczu sezonu na własnym obiekcie. Górnicy wystąpili osłabieni brakiem Gorgonia i Anczoka. Inicjatywa po stronie gospodarzy była faktem w pierwszej połowie, wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Jedyna bramka meczu padła tuż przed przerwą. Na indywidualną akcję zdecydował się Szarmach, wymanewrował trzech obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Kalinowskiemu. W drugiej odsłonie w bramce Górnika miał okazję wykazać się Kostka, zastępujący Gomolę po słabszym meczu w Bytomiu. Pewne interwencje zatrzymały strzały Sybisa i Poręby. tuż przed końcem Zabrzanie mieli okazję podwyższyć dorobek bramkowy. Rzut karny egzekwowany przez Banasia okazał się jednak zbyt słaby, by pokonać bramkarza Wrocławian.