24.09.1967 - GKS Katowice - Górnik Zabrze 2:1

Wersja z dnia 13:52, 4 kwi 2011 autorstwa Anonymous (dyskusja) (Utworzył nową stronę „'''6. kolejka''' '''24.09.1967. GKS Katowice - Górnik Zabrze 2:1 (0:1)''' '''Szołtysik '23''' Początek spotkania zapowiadał dobrą grę mistrza Polski. Górn...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

6. kolejka

24.09.1967. GKS Katowice - Górnik Zabrze 2:1 (0:1)

Szołtysik '23

Początek spotkania zapowiadał dobrą grę mistrza Polski. Górnik grał dobrze i był lepszy od katowiczan we wszystkich formacjach. Jednak wystarczyło to tylko do strzelenia jednej bramki autorstwa Szołtysika po podaniu Lentnera. Później Lubański miał okazję, żeby podwyższyć wynik, jednak dobrze spisał się Czaja. W drugiej części gry role się odwróciły. To GKS dominował przeprowadzał składniejsze i groźniejsze akcje, a wprowadzony po przerwie Krakowiak był nie do zatrzymania nawet przez Oślizłę. To on wyrównał stan meczu w 74. minucie, a w 85. losy spotkania były już rozstrzygnięte kiedy mocnym uderzeniem z półwoleja Nowak strzelił na 2:1. Najlepszym zawodnikiem tego meczu po stronie zabrzan był Kostka jednak reszta drużyna wypadła bardzo kiepsko.