25.08.1973 - Szombierki Bytom - Górnik Zabrze 2:0

Wersja z dnia 19:59, 5 kwi 2011 autorstwa 23 (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „'''1. kolejka''' '''25.08.1973. Szombierki Bytom - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)''' Ostatnie sparingi przed ligą (1:0 z Szachtiorem Donieck, 4:3 z Zagłębiem Sosnowiec) ...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

1. kolejka

25.08.1973. Szombierki Bytom - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Ostatnie sparingi przed ligą (1:0 z Szachtiorem Donieck, 4:3 z Zagłębiem Sosnowiec) zwiastowały wysoką formę Zabrzan. Do inauguracji sezonu, na boisku bytomskiego beniaminka, podchodzono więc z dużą dozą optymizmu. Tym większe więc rozczarowanie porażką w pierwszej odsłonie sezonu. Wzmocnieni Wieczorkiem, Kurzeją i Lazurowiczem Zabrzanie nie sprostali ambitnie grającym gospodarzom. Wynik został ustalony już do przerwy. W 5 minut, pomiędzy 37 a 42 minutą Bytomianie dwukrotnie znaleźli sposób na Gomolę. Łupem bramkowym podzielili się Wilim i Białas. Wszelkie próby zmiany rezultatu powstrzymywał skutecznie jubilat w bramce Szombierek, rozgrywający dwusetny mecz w barwach klubu, Ochman. Falstart okazał się faktem, wypadało czekać na rehabilitację w meczu ze Śląskiem...