WikiGórnik:O WikiGórnik

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Witaj!

Trafiłeś na stronę WikiGórnik - projektu stworzenia pierwszej encyklopedii Klubu Sportowego Górnik Zabrze przy udziale jego kibiców i pasjonatów piłki nożnej. Każdy może edytować jej treść. Ty również! Wystarczy trochę czasu, chęci i umiejętności!

Na początku, chcemy przekazać Ci kilka informacji dotyczących projektu:

  • nazwa WikiGórnik pochodzi od słów "Wiki" i "Górnik", nawiązujących do Wikipedii - encyklopedii redagowanej przez internautów oraz nazwy klubu, której dotyczy.
  • prace nad WikiGórnik rozpoczęły się w kwietniu 2010 roku. Prowadzone były głownie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Uroczyste otwarcie serwisu dla wszystkich sympatyków 14-krotnego mistrza Polski nastąpiło 27. kwietnia 2011 w trakcie "Drugiego śniadania z Górnikiem".
  • logo WikiGórnik wyłonione zostało na podstawie konkursu spośród 14 nadesłanych projektów, które zostały poddane głosowaniu kibiców. Za najlepszy uznano projekt autorstwa Damiana Loncierza, w kształcie puzzla z napisem WikiGórnik.
  • WikiGórnik nie stanowi części Wikimedia Foundation, korzysta jedynie z wolnego oprogramowania MediaWiki.
  • materiały zamieszczone na WikiGórnik są chronione prawami autorskimi.

Zdajemy sobie sprawę, że w chwili uruchomienia serwisu WikiGórnik ma on charakter podstawowy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla edytorów, które znajdziesz po lewej stronie serwisu i dołączenia do grona jego twórców.

Z góry dziękujemy za wszelkie pomysły, konstruktywną krytykę i oferty pomocy, przesyłane na adres redakcji.


Pozdrawiamy,

redakcja WikiGórnik :)

P.s. Więcej o historii WikiGórnik przeczytasz tutaj -> Historia powstania WikiGórnik.