Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sympatycy Górnika podobnie jak większość kibiców w Polsce posiada swoją oficjalną reprezentację w postaci Stowarzyszenia Kibiców.

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze z siedzibą w Zabrzu" jest dobrowolnym zrzeszeniem, mającym na celu wspomaganie Klubu Sportowego "Górnik Zabrze". Jest także oficjalnym i jedynym przedstawicielem kibiców Górnika Zabrze.

Stowarzyszenie działa na podstawie przepisów ustawy - "Prawo o stowarzyszeniach" (Dz.U. z 1989 r, nr 20, poz 104 z późn. zm.), oraz w oparciu o statut, składki członkowskie, darowizny, spadki, zapisy oraz ofiarność publiczną, prowadzi działalność gospodarczą.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 4 maja 2000 roku w Sądzie Okręgowym w Katowicach, Wydział I Cywilny - Sekcja Rejestrowa. Od tego czasu SKSGZ organizuje wyjazdy kibiców Górnika na mecze poza Zabrzem, pomaga w organizacji dopingu oraz opraw na Stadionie im. Ernesta Pohla.

SKZG włączyło się aktywnie w ratowanie Górnika Zabrze inicjując w dniu 23 czerwca 2006r.(?) m.in. trójstronne spotkanie przedstawicieli miasta Zabrze, zarządu klubu (Marka i Zbigniewa Koźmińskich) oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców.

Do sukcesów Stowarzyszenia należy przypisać akcję "bilet po 5 zł" i ściągnięcie na Stadion im. Ernesta Pohla tłumów kibiców, a także organizację wyjazdu kibiców Górnika Zabrze na Wielkie Derby Śląska (02.03.2008 r.).

Jednym z celów Stowarzyszenia jest propagowanie pozytywnego wizerunku „kibica Górnika Zabrze” Organizuje także turnieje kibiców im. Bolka Niesyto, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Do głównych sukcesów Stowarzyszenia należy przypisać akcję "zapełniamy stadion”, czyli wprowadzenie w trudnym dla naszego klubu momencie znaczącej zniżki na wejściówki na spotkania organizowane na Roosevelta i ściągnięcie na Stadion im. Ernesta Pohla tłumów kibiców.

Od 17 czerwca 2007 roku SKSGZ jest również członkiem Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, którego też jesteśmy współzałożycielami.

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze z siedzibą w Zabrzu" ul. Roosevelta 81 41-800 Zabrze

NIP: 648-24-52-263 Regon: 277735110 KRS: 0000161548