Urodzinowy Maraton WikiGórnik

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

27 kwietnia miną dokładnie 2 lata, odkąd w trakcie „Drugiego śniadania z Górnikiem” oficjalnie zaprezentowana została encyklopedia 14-krotnego mistrza Polski – WikiGórnik. Z tej okazji jej redakcja organizuje… maraton!

Banersponsorski.jpg

Każdego dnia na stronie WikiGórnik pojawiają się nowe wiadomości. Mimo wielu godzin prac, jeszcze wiele działów czeka na uzupełnienie. Redakcja encyklopedii założyła sobie jednak ambitnie, że do 65. urodzin klubu, a więc 14 grudnia br. stanie się najobszerniejszym źródłem wiedzy o Górniku. Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest jednak pomoc i wsparcie kibiców.

- Zapraszamy więc serdecznie do wzięcia udziału w urodzinowym maratonie przepisywania relacji ze spotkań Górnika Zabrze, który rozpocznie się w poniedziałek, 22 kwietnia i potrwa do niedzielnych wielkich derbów Śląska - mówi redakcja. - Nie trzeba biegać, wystarczy włączyć w wolnej chwili komputer i poświęcić Górnikowi pół godziny.

Akcja polega na przepisywaniu relacji ze spotkań Górnika, które ukazały się w katowickim „Sporcie” na karty encyklopedii WikiGórnik. - Każdy, kto zgłosi swoją chęć udziału w Maratonie poprzez wysłanie e-maila na adres redakcja@wikigornik.pl otrzyma w odpowiedzi zdjęcie archiwalnego numeru "Sportu" z relacją z meczu Górnika. Wystarczy przepisać go "słowo w słowo" i odesłać. My już wstawimy go na stronę encyklopedii.

Osobny artykuł o tym, jak przepisać relację, można znaleźć tutaj.

Dla uczestników maratonu redakcja przygotowała nagrody. Więcej informacji tutaj. - Prosimy więc, aby w e-mailu zgłoszeniowym zawrzeć informację, o jaką nagrodę zamierza się walczyć.

Redakcja encyklopedii liczy, że w trakcie trwania maratonu uda się opisać wszystkie mecze ligowe i z Pucharu Polski z lat 60. - To plan minimum. O postępach prac będziemy informować na bieżąco na naszym profilu na Facebook'u. Tam znajdzie się też licznik opisanych spotkań. Wierzymy w dobry wynik.

Każdy kibic Górnika powinien wiedzieć, kim był Ernest Pohl czy Włodzimierz Lubański, orientować się, jak klub radził sobie w rozgrywkach polskiej ligi i w europejskich pucharach. - Bogata w informacje i łatwo dostępna encyklopedia internetowa jest najprostszym sposobem poznania historii klubu, któremu się kibicuje. Stwórzmy ją razem - zachęca redakcja.

Uczestnicy Maratonu