Dyskusja:Wszyscy piłkarze Górnika Zabrze

Z WikiGórnik
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wydaje mi się, że jeśli ten artykuł ma być tylko linkiem do kategorii Piłkarze, to jest zbędny... Statystyk 16:53, 5 sie 2011 (CEST)

Właśnie chciałem poruszyć tę samą kwestię, nie zauważyłem tej wzmianki wcześniej. O ile u reprezentantów, królów strzelców i obcokrajowców można wrzucić jakieś zestawienia, tu raczej będzie pusto. Pavel 14:02, 6 wrz 2011 (CEST)
Ładne zestawienie byśmy mieli, gdyby udało się w kolejności chronologicznej wylistować wszystkich piłkarzy, którzy zagrali dla Górnika co najmniej w jednym oficjalnym meczu, ale pierwsze lata klubu to biała plama w tym temacie... Statystyk 16:51, 6 wrz 2011 (CEST)
Właśnie nad czymś takim pracuję ;-) Ale fakt, dokładnej numeracji we wszystkich rozgrywkach nigdy nie stworzymy. Natomiast z poszczególnymi rozgrywkami nie powinno być problemu. Zapomniałem, że właśnie to zestawienie będzie pasowało do tej strony... Pavel 16:58, 6 wrz 2011 (CEST)
Gdyby ktoś miał jakiś pomysł na lepsze sformatowanie tabeli, to proszę poprawić. Trzeba znaleźć na pewno jakiś myk, jak wyświetlić wiek, żeby wartości odpowiednio się sortowały. Nie wiem czy wstawianie zer przed jedno- lub dwu-liczbowymi wartościami dni będzie czytelne... Pavel 19:55, 17 paź 2011 (CEST)
Jeśli spróbować formatu 24' 74 (ze spacją), 24'144 to da się to posortować właściwie, ale pewnie można znaleźć jeszcze lepsze rozwiązanie...
Jak się sprawa ma z numerem według debiutu? Da się tu coś sensownego ustalić?
Statystyk 20:17, 17 paź 2011 (CEST)
Dokumentacja z lat 1949-1953 nie jest kompletna, więc pozostaje wypisać nazwiska z tekstu EP i potem ewentualnie umieścić ich pod jednym numerem. Na razie jednak wstrzymałbym się z numeracją, może coś ciekawego odgrzebie się u innych źródeł. Ja wkrótce wypiszę te nazwiska, pewnie ktoś jeszcze kilka dorzuci i za jakiś czas można się będzie ew. nad numeracją zastanowić albo usunąć tę kolumnę :-) Pavel 22:36, 17 paź 2011 (CEST)
Nie trzeba tak daleko sięgać, nawet w spotkaniach Intertoto z lat 80. w EP brak składu, ale to, mam nadzieję, da się jeszcze odgrzebać :-) Pytam o te numery, bo jak dajmy na to odszukamy brakującego gracza sprzed lat 60, to się okaże, że wszystkie numerki trzeba przestawiać :-) W każdym razie nie pomoże nam to określić, że jakiś piłkarz był na przykład graczem numer 300 w Górniku, bo niekompletność danych stanie nam na przeszkodzie... Statystyk 23:00, 17 paź 2011 (CEST)
Może zaczniemy od listy piłkarzy ekstraklasowych, później ewentualnie w miarę możliwości uzupełniając ją o zawodników występujących w innych rozgrywkach? Jeśli nie da się zrobić sensownej listy dla wszystkich rozgrywek, można pokusić się o oddzielne listy dla poszczególnych rozgrywek. Debiut można oczywiście podlinkować do meczu. Co z wiekiem? Format 24' 74 jest do przyjęcia? Inne pomysły na zmiany? Mam ochotę powoli ruszyć z tematem :) Statystyk (dyskusja) 16:51, 1 wrz 2012 (CEST)
Faktycznie stworzenie pełnej listy może być póki co trochę skomplikowane, więc lepiej ruszyć od samej ekstraklasy ;-) Pavel (dyskusja) 17:49, 1 wrz 2012 (CEST)

Wątpliwości

 • W przypadku graczy debiutujących w Górniku przed 1954 nie mam stuprocentowej pewności co do meczu debiutu (a tym bardziej liczby rozegranych spotkań i zdobytych bramek).
 • Przyjąłem, że Pieczka oficjalnie zadebiutował w 1956, ale na podstawie dostępnych mi danych nie jestem w stanie wykluczyć, że nie zaliczył wcześniej występu na drugim lub trzecim froncie albo w PP, a jako że był wychowankiem Górnika, mógł mieć ku temu okazję.

Statystyk (dyskusja) 18:58, 2 wrz 2012 (CEST)

Kolejność informacji na stronach piłkarzy

Zauważyłem, że strony piłkarzy różnią się uporządkowaniem informacji.
Na przykład Stanisław Oślizło:

 • Największe osiągnięcia
 • Ciekawostki
 • Ważne daty w Górniku
 • Występy w reprezentacji Polski
 • Kariera trenerska w Górniku

a Adam Danch:

 • Ważne daty w Górniku
 • Występy w reprezentacji Polski
 • Największe osiągnięcia
 • Ciekawostki

Na pewno można spotkać jeszcze inną kolejność. Myślę, że przydałoby się to uporządkować, zaczynając od uzgodnienia preferowanej kolejności. Statystyk (dyskusja) 20:32, 29 lis 2013 (CET)

W takim razie moja propozycja:
 • Największe osiągnięcia
 • Ważne daty w Górniku
 • Wiadomości
 • Występy w reprezentacji Polski
 • Kariera trenerska w Górniku
 • Ciekawostki

Pavel (dyskusja) 22:10, 29 lis 2013 (CET)

Ok, przy okazji można te ciekawostki czyścić, bo dużo tam zbędnych/powtórzonych informacji (np. kariera klubowa, reprezentacyjna) lub zwyczajnie nieistotnych (np. jest leworęczny). Statystyk (dyskusja) 15:30, 30 lis 2013 (CET)
Za Ciekawostkami dodałbym jeszcze Galerię zdjęć, ale pod warunkiem, że mamy więcej niż jedno foto. Jeśli jest tylko jedno, to wstawiamy do szablonu i rezygnujemy z galerii (chyba, że zdjęcie się nie nadaje, bo jest na przykład nieportretowe). Statystyk (dyskusja) 15:39, 30 lis 2013 (CET)